Na kus řeči s Václavem Koptou

19.09.2019

Na kus řeči s Václavem Koptou

Večer plný veselého vyprávění a krásných písniček v podání tohoto známého všestranného umělce. Václav Kopta zazpívá naživo, tak jak je zvyklý, za vlastního doprovodu kláves.

21.09.2019

Běh na Žalý

ČKS SKI Jilemnice: Běh na Žalý 2019

Vznik a vývoj člověka

23.09.2019

Vznik a vývoj člověka

Dnes již víme, že vývoj člověka jako biologického druhu trval celé stovky tisíc let, náš biologický rod je tu pak již zhruba 2,5 milionu let.

Vojtěch Mečíř: Jaroslav a Zbyněk Havlíčkovi. Otec, syn a maloměsto

26.09.2019

Vojtěch Mečíř: Jaroslav a Zbyněk Havlíčkovi. Otec, syn a maloměsto

Přednáška o vztahu spisovatele Jaroslava Havlíčka a jeho syna Zbyňka, který v mnoha směrech otevírá nové obzory při přemýšlení o tvorbě obou autorů. Jaroslav Havlíček nemusí být jen ten rozmarný „kritik maloměsťáctví“, jehož Štěpka pobíhá po dávné Jilemnici. Zbyněk Havlíček by v Jilemnici neměl zůstat zapomenutý.

Sněhurka a sedm trpaslíků - Divadelní soubor J.K.Tyl Lomnice nad Popelkou

29.09.2019

Sněhurka a sedm trpaslíků - Divadelní soubor J.K.Tyl Lomnice nad Popelkou

Pohádka na motivy bratří Grimmů, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější?

GALAKONCERT - Štefan Margita  a Moravské klavírní trio

30.09.2019

GALAKONCERT - Štefan Margita a Moravské klavírní trio

Tenorista světového formátu Štefan Margita za doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria zazpívá v unikátním koncertě písně a opery světového repertoáru.

03.10.2019

Koncert k 65. výročí založení ZUŠ

Vystoupí na něm bývalí žáci školy, kteří dnes působí jako profesionální muzikanti různých hudebních těles nebo studenti uměleckých škol.

Uspávání strašidel

06.10.2019

Uspávání strašidel

IV. ročník podzimní akce pro děti - na děti čekají strašidýlka a ostatní hodné příšerky

Týden knihoven

Deštivé dny

Deštivé dny

Americké drama je hrou o síle přátelství a zároveň kriminálním příběhem.

„Na plný coole“

08.10.2019

„Na plný coole“

Nový celovečerní zábavný program Zdeňka Izera.

Lakomá Barka a Splněný sen – Divadelní soubor TJ Sokol Roprachtice

13.10.2019

Lakomá Barka a Splněný sen – Divadelní soubor TJ Sokol Roprachtice

Dvě pohádky od Jana Wericha pro malé i velké.

Jaromír Typlt: Je to stín či přízrak je to zoufalec či básník

15.10.2019

Jaromír Typlt: Je to stín či přízrak je to zoufalec či básník

Spisovatel a performer Jaromír Typlt se poezií Zbyňka Havlíčka zabýval mj. v rámci své diplomové práce o české surrealistické poezii nebo ve svých esejích, zároveň s tím ji ale interpretoval i scénicky během tematických literárních večerů. A tak i jilemnická přednáška bude mít formu komentovaného čtení z vybraných básní.

20.10.2019

Jilemnický kros

Banát – české vesnice na březích Dunaje

21.10.2019

Banát – české vesnice na březích Dunaje

Hodinu a půl dlouhá přednáška nese název „Banát – české vesnice na březích Dunaje“. Cestovatel Pavel Chlum Vás provede po oblasti na břehu řeky Dunaj Rumunsku a Srbsku, kde čeští kolonisté stavěli na začátku 19. století své domy a dosud se zde zachovalo několik čistě českých vesnic. Nejprve však vystoupáme po celodenní dřině na jeden z nejvyšších vrcholů Jižních Karpat – Retezat. Vzhledem k blížící se noci jsme nuceni přespat v horském sedle v nadmořské výšce 2000 metrů a ráno jen tak tak unikneme hlídačům horské stráže. Ve druhé části přednášky navštívíme celkem čtyři české vesnice – Šumice, Rovensko, Gerník a Svatou Helenu, kde si popovídáme s místními lidmi a přesuneme se o několik let zpět v čase. Ve třetí části se přesuneme do Srbska. Po prozkoumání městečka Bela Crkva s velkou spoustou Čechů a českých stop, navštívíme i vesničku Češko Selo, kde navštívíme místní muzeum a prohodíme pár slov s rodákem panem Karlem. Následně se přesuneme k Dunaji, kde jsme poprvé nuceni kempovat pod hrozbou pokuty. Zbytek času trávíme poznáváním hradů podél Dunaje, a také úžasné přírodní scenérie národního parku Djerdap a přehrady Železná vrata.

Lenka Filipová a hosté

23.10.2019

Lenka Filipová a hosté

V tomto koncertu, který je věnovaný celé řadě úprav věhlasných skladeb pro klasickou kytaru, zazní i úpravy lidových písní, šansonu, ukázky keltských skladeb i největší hity umělkyně.

TENERIFE - KANÁRSKÉ OSTROVY

04.11.2019

TENERIFE - KANÁRSKÉ OSTROVY

Trekařský ráj v Atlantickém oceánu, těžké túry v pohořích Anaga a Teno, noční výstup na Pico del Teide ( 3718 m.n.m.), mlžný prales, Loro Parque - delfíni, kosatky, papoušci, orchideje…

05.11.2019

"BESÍDKA DIVADLA LIPANY" v kulisách hry Dlouhý, Široký a Krátkozraký - Vrchlabský divadelní spolek Lipany

Předprodej od 9.9.2019 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz.

Čáry báby Cotkytle, aneb tři zlaté zuby děda Vševěda – Třináctka DS Dolní Kalná

10.11.2019

Čáry báby Cotkytle, aneb tři zlaté zuby děda Vševěda – Třináctka DS Dolní Kalná

Pohádka pro malé i ty odrostlejší autora Zdeňka Kozáka, která je doplněná písničkami o putování za dědem Vševědem a jeho zlatými zuby.

Další stránky
< 1 2 3 >